ХОРОСКОП ЗА 29-ТИ ФЕВРУАРИ: Биковите да бегаат од кавги, а за Стрелците се комплицира љубовната ситуација

29 февруари, 20240
58724_shutterstock-1506783812_f (3)

Овен

Во следните неколку дена ќе бидете задоволни од себе и од својот живот, особено од работите кои сте ги постигнале благодарение на вашата упорност. Личноста под знакот Лав е голема деловна пресвртница за вас поради добрата комуникација.

Бик

Денес Марс го активира вашето поле на тајни, па внимавајте да не бидете доведени во многу непријатна ситуација во однос на работата и деловното работење. Личност под знакот Овен ви држи „деловни предавања“, што многу ве нервира.

Близнаци

Ситуацијата во кругот на семејството е стабилна благодарение на вашата желба да се ставите во совршен ред и никој да не страда. Упорно ги браните своите ставови во однос на работата и деловната ситуација со личност со која долго време соработувате.

Рак

Ова е идеален ден да се фокусирате повеќе на себе, а помалку на другите и да научите да го почитувате вашето време. Личност под знакот Јарец ви дава одлични деловни совети, па затоа е многу добро да ги искористите во следните неколку дена.

Лав

Пазете се од ненадејни деловни промени кога се во прашање односите со странство или со луѓе со кои долго време работите. Односот со партнерот денес е многу стабилен бидејќи комуникацијата е многу стабилна. Здравјето е одлично.

Девица

Пазете се од се што доаѓа од личност под знакот Вага во врска со работата, бидејќи можни се проблеми со парите и со вашата деловна позиција. Вашата сакана не ве обвинува за ништо, иако се чувствувате лошо бидејќи не поминувате доволно време со нив.

Вага

Во вашето семејство некои работи се менуваат и не можете да го прифатите тоа на одреден начин. Бидете доволно трпеливи за одредени работи да се променат онака како што вие сакате, а не како што сакаат другите. Проблеми со грбот.

Шкорпија

Ова е идеален период да бидете најважни за себе, а многу помалку за другите, но не можете да го свртите во овој момент бидејќи веќе сте во некои ситуации, и покрај вашите желби и можности. Љубовните врски се во втор план.

Стрелец

Овој ден е период да се свртите кон се што има врска со вас лично и да не дозволите другите да ве гледаат на поинаков начин. Односот со партнерот е нестабилен веќе некое време, но не зависи се од вас. Партнерот мора сам да се потруди.

Јарец

Во следните неколку дена зависи од вас како ќе започнат и ќе се развиваат работите во врска со бизнисот во странство или со луѓето со кои неодамна сте започнале деловна соработка. Погрижете се вашиот глас да се слуша многу повеќе во семејството.

Водолија

Грижете се за вашето здравје и вашите мисли бидејќи околината и членовите на семејството се обидуваат да побараат многу повеќе отколку што можете да им дадете. Не дозволувајте одредени работи да бидат проблематични бидејќи немате време да се посветите на сите правилно.

Риби

Личноста под знакот Овен ви е голема деловна поддршка, но вие тоа не го разбирате и не сакате да му дадете вистинска шанса во овој момент. Бидете подготвени на компромиси кога станува збор за љубовта бидејќи во спротивно вашата врска не може да опстане.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi