Category: МИСТЕРИЈА СТАТИИ

0047007.481.jpg
НЛО кој се сруши во подрачјето на Сибир е тежок околу 200 килограми и е од непознато потекло. Пред полицијата да го однесе на непознато место, утврдено е дека не е дел од човечката вселенска програма или оружје. Збунетите мештани тврдат дека објектот паднал од небо. Слушнале гласен тап удар и виделе предмет кој го […]

0056007.481.jpg
Сибусио Мтхембу има 64 години и тврди дека имал можност четири пати да го посети рајот. А како на луѓето подобро да им покаже што ги чека по смртта, одлучил да ја нацрта и карта. Овој човек од Јужна Африка се фали дека прв пат го посетил рајот во 1998 година, кога по него дошол […]

0023007.48.jpg
Според описот на видеото кое се наоѓа на YouTube, станува збор за снимка настаната кога татко и син од Крагуевац виделе необични светла како нечујно и брзо се движат на небото. Според зборовите на авторот, со снимката не е манипулирано, освен што се додадени титлови. Ако претпоставиме дека авторот ја збори вистината, за што всушност […]

1247.jpg
Погледнете ја снимката од неидентификуван летечки објект над Маринга – Парана, Бразил. Снимателот вели дека се појавувале светла во различни бои кои летале на небото подолг период. Во тој период немало звук на авион или нешто слично.

0026007.481.jpg
Прв пат по смртта на својата мајка, Боби Кристина одлучила да ги подели своите чувства со јавноста и тоа во екслузивен разговор со Опра Винфри. Во таа прилика изјавила дека нејзе ја опседнува духот на нејзината мајка Витни. Деветнаесетгодишната ќерка на познатата пејачка тврди: „Во куќата необјасниво се палат и гасат светла, а јас се […]

0066007.48.jpg
Франц Кнолингер (47) од Австрија во своето поле открил дупка длабока околу седум метри. На дупката наишол додека си ја барал мачката, а смета дека наишол на најважното НЛО открититие до ден денес. „Ја барав својата мачка Мурлиман и наидов на необична дупка. Не можев да проценам колку е длабока па фрлив каменче и слушнав […]

0081007.48.jpg
И покрај сите настојувања да се обиде да се прикрие постоењето на вонземјаните на Земјата, секогаш постојат храбри поединци кои се подготвени да застанат на страна на вистината. Или тоа барем сакаме да го мислиме. Постоењето на вонземјански живот на Земјата тешко е да се докаже без цврсти и опипливи докази. Снимките и сведочењето не […]

0130007.48.jpg
Марс секако е една од најинтересните планети во нашиот состав. Оваа планета ја инспирираше фантазијата на многумина, а сеуште е неистражено местото полно со тајни. Лежи ли клучот на неговата таинственост во месечината Фобос? Фобос во претходните истражувања на вселената натера многу научници да шпекулираат. Неговиот необичен начин на движење околу Марс и другите одбележја […]

0059007.48.jpg
Откако на колумбиските вести се појави снимка на необично летало кое се појави сред бел ден, јавноста и експертите сеуште немаат објаснување за овој настан. За разлика од НЛО кое инаку имаме можност да го видиме, а кои во главно се светлечки точки на небото или пак се толку високи што едвај можеме да одредиме […]

0075007.48.jpg
Навикнавме на бизарностите од Русија, но мора да признаеме дека ова наводно откритие не шокираше. На полуостровот Камчатка, наводно се откриени остатоци од машина стара преку 400 милиони години. Универзитетот на Сант Петерсбург во посед има неверојатно откритие кое би можело во потполност да го промение нашето знаење за минатото. Археологот Јури Голубев тврди дека […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi