Category: МИСТЕРИЈА СТАТИИ

0050007.48.jpg
Откако во февруари беше снимено необично летало во Шведкса, многумина се обидоа да докажат дека станува збор за изманипулирана снимка и дека тој ден не е снимено никакво НЛО. Сепак, авторот на снимката остана на своето, тој тврдеше дека снимката е автентична. На снимката е забежелан објект кој наликува на летечка чинија и пополека се […]

0053007.48.jpg
Тоа што некои го нарекуваат метеори, НЛО и вонземјански летала, другите го нарекуваат најава на апокалипса. Необичните појави на небото се дел од секојдневието, а последната во низата е забележана во Нов Зеланд. Многуте предвидувања за крај на светот вклучуваат приказни за комети, метеори и слични небески тела кои треба да служат како предупредување на […]

0041007.48.jpg
На кратката снимка која овие денови се појави на YouTube се гледаат група на луѓе кои се приближуваат на огромен бел објект некаде во Сибир. Објектот е кугла и изгледа вонземјански. За сега не постојат никакви објаснувања за што всушност станува збор, а снимката е прекратка за да донеат било какви заклучоци, па сами проценете […]

0070007.48.jpg
Една продавница во јужна Австралија стана предмет на необична истрага откако на безбедносните камери беше забележано како сеуште неутврдена сила фрла чоколади од полицата. Сопственикот на продавницата Норм Хурст изјавил: „Претходниот сопственик ми рече дека продавницата е проколната, но не му верував. Меѓутоа, од кога сум сопственик на продавницата, морам да признаам дека приметив навистина […]

0111007.48.jpg
Замбија е само една од африканските држави во која длабоко е вкоренето верувањето во црна магија. Но, дури и познавачите на бројните ритуали можат да останат изненадени. Рутинскиот ден во мртовечницата во Мазабука се претворил во вистински хорор кога персоналот примил жртва на несреќа и го сместил телото во мртовечницата. Подготвувајќи го телото за препознавање, […]

0080007.48.jpg
Додека се возеле со авион над Далас (САД), брачниот пар Томсон одлучил да ја сними панорамата на градот. Така случајно снимиле и две летечки чинии – од птичја перспектива. Неверојатната снимка настана на 21-ви март, а на неа авторите прво приметиле само еден објект. Дури кога снимката стигнала на YouTubе, гледачите сфатиле дека на снимката […]

0096007.48.jpg
Ќе се запрашате како е можно обично дете толку да ги заплаши возрасните мажи, и тоа еден од нив да даде отказ, а остатокот од екипата да престане со работата на градилиштето? Одговорот лежи во тоа дека девојчето е мртво скоро 100 години. До јануари 2012 старата викторијанска куќа во Арлингтон, САД, беше напуштен дом […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris