Oбјект од неутврдено потекло пронајден во Сибир

31 март, 20120
0041007.48

На кратката снимка која овие денови се појави на YouTube се гледаат група на луѓе кои се приближуваат на огромен бел објект некаде во Сибир. Објектот е кугла и изгледа вонземјански.

За сега не постојат никакви објаснувања за што всушност станува збор, а снимката е прекратка за да донеат било какви заклучоци, па сами проценете за што се работи.

Некои од теориите кои кружат за објектот говорат дека се работи за добро скриена вонземјанска истражувачка групација. Но, со оглед на недостатокот од информации, тоа тврдење е еднакво веројатно како и за тоа дека се работи за човечки објект.

Некои екпсерти за НЛО приметиле дека објектот наликува на легендарната Ѕвезда на смртта од Star Wars, но се сомневаме дека оваа сличност има било каква врска со функцијата на објектот. Кратката снимка која ја фасцинираше YouTube публиката погледнете ја овде:

httpv://www.youtube.com/watch?v=kcS9UDfM6B8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/