28 мај, 2020

Потполно поинаков Џорџ Мајкл

22 март, 2011, Нема коментари
Џорџ Мајкл ја преработи песната “Tru feit”, и овој пат звучи навистина поинаку. Сега песната доби поинаква оригиналност и свежина. Аранжманот и продукцијата на песната се потпишани од негова страна, а првичните потписници на...

Камерон Дијаз е прогласена за актерка на годината

22 март, 2011, Нема коментари
Камерон Дијаз е прогласена за актерка на годината, соопштија организаторите на фестивалот “ Sinemakon”. Наградата ќе и биде врачена во текот на фестивалот кој ќе трае од 28 до 31 март во Лас Вегас....

Елизабет Харли се приклучува на очајните домаќинки?

21 март, 2011, Нема коментари
Најновите гласини поврзани со актерката Елизабет Харли се дека таа најверојатно ќе се приклучи на групата очајни домаќинки. Лиз била видена на вечера со преостанатата екипа од серијата “Очајни домаќинки” кои и ја доловувале...

Кевин Костнер во улога на таткото на Супермен

18 март, 2011, Нема коментари
Кевин Костнер ја доби улогата во новиот филм за Супермен, објави Холивуд репортер. Кевин ќе се приклучи на екипата во која веќе се Хенри Кавил како Кларк Кент- Супермен, Дајана Лејн како Марта Кент....

Песните за Евровизија 2011

18 март, 2011, Нема коментари
Најголемиот музички натпревар, Евровизија оваа година ќе се одржи во Дизелдорф во периодот од 10 до 14 мај. Како и секоја година, песните ќе бидат претставени во две полуфинални вечери и една финална. Во...

Малезија ја цензурираше Лејди Гага поради геј содржини во песна

18 март, 2011, Нема коментари
Сигурно многумина од вас би сакале Лејди Гага да биде цензурирана поради многу работи: нејзиниот екстентричен став, модните утки, нејзината музика итн. Но, шансите за цензурирање на  пејачката поради порака во нејзиниот најнов сингл...

Хари Потер и затвореникот од Азкабан изгласан за филм на деценијата

17 март, 2011, Нема коментари
Хари Потер е добитник на наградата за филм на деценијата на првите First Light Awards. Овој филм ги победи Шрек, Happy feet, Up, а наградата е изгласанa од деца до 15 годишна возраст. Режиран...

Кети Пери ќе го позајми гласот за Штрумфета

16 март, 2011, Нема коментари
Познатата пејачка ќе го позајми гласот за новиот 3Д филм Штрумфови. Пејачката чии спотови не ретко изгледаат како цртани филмови, ќе се појави прв пат на големото платно во облик на анимиран лик. Филмот...

Дру Баримур режира романтична комедија

16 март, 2011, Нема коментари
Американската актерка Дру Баримур по втор пат во својата кариера ќе седне на режисерското столче. Нејзиниот најнов филм, кој таа ќе го режира е наречен “How to be single”. Тоа ќе биде приказна за...

Нов спот на Мајкл Џексон

14 март, 2011, Нема коментари
Во недела на 13 март во 12 часот, на МТВ музичкиот  канал, беше емитуван премиерно спотот за синглот „Hollywood Tonight“ во изведба на кралот на поп музиката Мајкл Џексон. Овој сингл Мајкл Џексон го...

Брајан Фери во Белград

11 март, 2011, Нема коментари
Легендарниот пејач и голем шармер Брајан Фери, на 28 април ќе оддржи концерт во Белградска Арена. Од првите снимки со Roxy Music групата, во почетокот на 70-те, тој се истакна како единствена икона. Покрај...

Кира Најтли ќе и го позајми гласот на Sвончица

11 март, 2011, Нема коментари
Во новата верзија на “Петар Пан”, чија премиера се очекува да биде на лето, актерката Кира Најтли ќе и го позајми гласот на Sвончица. Иако е познато дека Кира тешко ги прифаќа ваквите понуди,...

Новите авантури на Лара Крофт

10 март, 2011, Нема коментари
Колекционерката на антиквитети, која не баш на чесен начин ги собира делата, Лара Крофт е повторно во акција. Најновото филмско остварување би требало да стигне во 2013 година. Продуцентот Грејам Кинг и неговата компанија...
Почетна // Sun Story // Категорија "Музика и Филм" (Page 147)
Горе