20 септември, 2017

Радио

Металика со нов албум на пролет

3 февруари, 2011, Нема коментари
По неколку години пауза американската хеви метал група Металика, на пролет ќе започне со снимање на нов албум. Последниве петанаесет години, за оваа група, стана одлика да прават долги паузи од издавањето на албумот,...

Мона Лиза е момче и геј љубовникот на Да Винчи?

3 февруари, 2011, Нема коментари
Силвано Винсет, шеф на италијански истражувачки тим. Тој изјавил дека и неколку други дела од познатиот сликар, како Св. Јован Крстител и Вплотениот ангел, биле инспирирани исто од убавината на ова  момче со име...

Викторија Бекам ќе и подари фустани на идната принцеза

3 февруари, 2011, Нема коментари
Викторија Бекам планира да и подари на иднина принцеза Кејт Мидлтон специјален подарок за свадба. Дизајнерката ќе го искористи ова како своја промоција, а на  Кејт ќе и подари колекција фустани од сопствена модна...

Роберт Дауни Џуниор како Сер Елтон Џон

3 февруари, 2011, Нема коментари
Сер Елтон Џон би сакал во филмот за неговиот живот да го игра актерот Роберт Дауни Џуниор. Бидејќи сум многу стар, во филмот за мојот живот се потребни две или три главни актери, кои...

Мараја Кери носи близнаци

2 февруари, 2011, Нема коментари
Американската поп пејачка Мараја Кери е бремена и очекува близнаци. Таа требало да се породи во април.Носи момче и девојче, нивните имиња родителите се уште на ги избрале, но рекле дека ќе бидат единствени,...

Иванка Трамп со колекција чевли за жени

2 февруари, 2011, Нема коментари
Милионерката Иванка Трамп, ќерката на Доналд Трамп, реши да го покаже својот дизајнерски талент. Таа во соработка со брендот” Марк Фишер”, дизајнираше женски чевли. Нејзината колекција опфаќа четири линии: “Викенд”, “ Модерни класични” ,...

Скарлет јохансон и Рајан Рејнолдс повторно заедно?

2 февруари, 2011, Нема коментари
Од како помина само еден месец по барањето за развод, Скарлет Јохансон и Рајан Рејнолдс повторно се заедно. Тие се видени во еден луксузен ресторан “The Little Door”, во Холивуд. Цела вечер ја поминале...

Хавиер Бардем противник на Џејмс Бонд

2 февруари, 2011, Нема коментари
На шпанскиот  глумец и оскаровец Хавиер Бардем му е понудена улога во 23-то продолжение од познатите Бонд филмови, а деталите околу улогата која му е понудена на глумецот се уште се тајност. Сепак, традиционално...

Газирана марихуана

2 февруари, 2011, Нема коментари
Една фирма од САД, поточно од Колорадо наскоро во продажба ќе пушти газиран сок, кој ќе содржи Те-Ха-Це, психоактивна состојка на канабисот. Од компанијата истакнуваат дека овој сок ќеслужи исклучиво за здравствени потреби. Сокот...

Музеј на еротика во Варшава

1 февруари, 2011, Нема коментари
Во Варшава се отвори првиот музеј на еротика. Отварањето е направено по иницијатива на Даријуш Кенџори. Тој додека патувал по светот собирал најразлични предмети, и успеал да собере цела колекција која брои над 2000...

Наместо аплауз, свирежи за Ештон и Деми

1 февруари, 2011, Нема коментари
Во Сао Паоло се оддржа Fashion Week во кој Ештон Качер заедно со Парис Хилтон, Адријана Лима и Алесандра Амбросио се појави во улога на манекен. Но, на Ештон Качер и неговата сопруга Деми...

На повидок нова љубовна романса помеѓу Паркер и Броснан

1 февруари, 2011, Нема коментари
“I don’t know how she does it” е новиот филм, во кој се случува една љубовна романса помеѓу Сара Џесика Паркер и Пирс Броснан. Но, се јавија шпекулации дека на повидок е нова љубовна...

Лонгорија и Паркер и судски се разведоа

1 февруари, 2011, Нема коментари
Ева Лонгорија и Тони Паркер судски се разделија. Заврши судскиот процес со кој и Ева и Тони се повторно сингл. Адвокатот на Тони во петокот ги предал документите на судот во Тексас, со кои...
Почетна // Категорија "Забава" (Page 1485)
Горе