24 мај, 2017

Радио

100 000 сајтови на грбот на еден канаѓанец

16 декември, 2010, Нема коментари
Патрик Ваиланкорт е канаѓанецот кој одлучи да го продаде “простор” на својот грб за да истетовира 100 000 интернет сајтови, како реклама. Половина од парите заработени од рекламата има намера да ги даде во...

Рибари пронашле потонат брод

16 декември, 2010, Нема коментари
Индонезиски рибари пронашле потонат брод стар неколку стотини години, кои во налет на цунамито, морето го исфрлило, беше објавено денеска во Џакарта.Се верува дека седум метри долгиот брод од морското дно го кренал џиновски...

Светилникот во Охајо како статуа од мраз

16 декември, 2010, Нема коментари
Светилникот во американската сојузна држава Охајо, стана куќа од мраз. Зградата Кливленд неможе да се препознае, покриена е со мраз во целост. Невообичаеното ладно време во источниот дел на Сад, е со температура значително...

Во Холандија со топлес протв имигрантите

16 декември, 2010, Нема коментари
Данските политичари со чудни идеи за справување со имигрантите. Петар Скаруп, портпаролот на Данската народна партија јавно го кажал своето мислење за допринес на овој проблем. Имено, тој смета дека во рекламните кампањи наменети...

Џоли и Пит идната година ќе стапат во брак

16 декември, 2010, Нема коментари
Американските актери Анџелина Џоли и Бред Пит планирале да се венчаат на почетокот на 2011 година во Индија. Брачниот завет ќе го дадат во хиндуистичкиот храм во Раџастан, пишува “Сан“. За таа локација се...

Британците се борат за да ја зачуваат вилата на Конан Дојл

16 декември, 2010, Нема коментари
Поборниците се борат да ја спасат куќата на познатиот Артур Конан Дојл, место каде тој ги има напишано дел од своите раскази и критикуваат како се борат против алчните и снобистички функционери. Творецот на...

Ејми Локејн обвинета за убиство

16 декември, 2010, Нема коментари
Актерката Ејми Локејн, позната од филската серија Мелроуз плејз, е обвинета за убиство и доколу биде казнета за двете обвиненијае ќе се здобие со максимална затворска казна од 30 години. Таа вечерта, кога се...

Роберт Де Ниро по девети пат ќе соработува со Мартин Скорсезе

16 декември, 2010, Нема коментари
Ал Пачино и Џо Пески ќе се приклучат на Роберт Де Ниро во криминалната драма Ирецот. Во режија на Мартин Скорсезе, Ирецот, ќе биде причина за деветти пат Де Ниро да соработува со легендарниот...

Ќе се менува логото на зачувајте ја Британија уредна

16 декември, 2010, Нема коментари
Зачувајте ја Британија уредна логото кое се појави на милиони и милиони прозиводи и предмети во текот на изминатите 38 години ќе се менува. Црно белата слика на човек кој фрла хартија во канта...

Брилијантниот ум не е гаранција за тимски успех

16 декември, 2010, Нема коментари
За добар тим важна е разновидноста на талентите на нејзините членови. Колку повеќе способности има во тимот, толку резултатите се подобри. Луѓето во успешните тимови мора да сметаат еден на друг и затоа се...

Секоја приказна може да се прераскаже низ три графики или помалку :)

15 декември, 2010, Нема коментари
Без разлика колку комплексна, трите графики ќе ја кажат секоја приказна. Ова треба да ви заштеди многу време гледање филмови, кои не треба да ги гледате од сега па натаму. 🙂 Линкот од графиките...

Божиќна елка од 11 милиони долари

15 декември, 2010, Нема коментари
Во еден хотел во Абу Даби денеска на јавноста и е претставена наводно најскапата елка во светот, чија декорација вреди 11 милиони долари. “Ова е најскапата елка чија вредност надминува 11 милиони долари “,...

Новогодишен филм со бројни филски ѕвезди

15 декември, 2010, Нема коментари
Новогодишната ноќ заедно ќе ја слават Хали Бери и Зак Ефрон, но најново е дека ќе им се придружи и Сара Џесика Паркер. Новиот филм кој ќе почне да се снима следната година, во...
Почетна // Категорија "Забава" (Page 1485)
Горе