27 февруари, 2017

Радио

Попладневна дремка за подобра меморија

14 ноември, 2010, Нема коментари
Попладневнaта дремка не само што ќе Ве освежи, туку позитивно ќе влијае и на вашите ментални способности. Резултатите од истражувањето на американските научници покажаа дека спиењето има регенеративни ефекти по пролонгирани периоди на будна...

Поплавените полицајци со нови идеи за патролирање

11 ноември, 2010, Нема коментари
Полицијата во Кина е приморана да совладува нови вештини. Поради поплавените улици тие патролираат со дополнителна опрема. Така си ги чуваат нозете суви, а и од високо можат да ги видат работите подобро.

Интимно “Добредојде” во Јапонија

11 ноември, 2010, Нема коментари
Јапонците со нова идеа за зајакнување на туризмот. На аеродромот во Токио ќе Ве пречекаат девојки облечени во градник на кој е напишаното срдечното “Добредојдовте во Јапонија” . Со стискање на едно копче од...

Одреден датумот на венчавка на принцот William

11 ноември, 2010, Нема коментари
Шпекулациите за свадбената церемонија на принцот William не запираат. Најновата е дека тој сака да го каже судбоносното “да” на денот од триесет годишнината од брак на неговите родители принцот Charles и принцезата Diane.Тие...

Првиот геј бакнеж во Боливуд

11 ноември, 2010, Нема коментари
Филмската индустрија во Боливуд, од година во година може да се пофали со се поголем број филмски остварувања, но исто така се забележува и се поголема либералност во темите. Се случи и првиот геј...

Вибраторот- новото ладно оружје

11 ноември, 2010, Нема коментари
Американката Caroline Bildsten, 56, на многу интересен начин се бранела од полицаецот кој дошол во нејзиниот дом за да ја приведе. Полицаецот во својата изјава кажува, дека по добиениот налог да ја уапси жената,...

Russell Brand изјавува: жена ми стана шефица

11 ноември, 2010, Нема коментари
По само неколку недели брак британецот Russell Brand почна да добива наредби од својата сопруга Katy Perry. Тој во една изјава кажува дека повеќе нема избор ни во тоа да обече што сака. Во...

Како да не знаевме!

11 ноември, 2010, Нема коментари
Мажите многу побрзо и попрецизно можат да паркираат отколку жените, покажа една германска студија. Студијата која ја направиле научници од универзитетот Rurskog, покажала дека на жените за паралелно паркирање им треба минута ипол во...

Pink наскоро ќе биде мајка

10 ноември, 2010, Нема коментари
Поп пеачката Pink е бремена. Тоа е веста која ги преплави магазините во светот. Пинк, 31, изјавува дека е бремена 12 недели. Таа и нејзиниот сопруг Carey Hart, 35, се пресреќни што ќе го...

Kim Kardashian стана блондинка

10 ноември, 2010, Нема коментари
Девојката која од своето семејство направи реално шоу и го наплати своето презиме, Kim Kardashian, стана блондинка. Таа на снимањето на рекламата за костими за капење се појавува со бел костум, кожени чизми до...

Taylor Swift со сопствен парфем

10 ноември, 2010, Нема коментари
Наскоро ќеимате можност да додадете нов Celebrity мирис вонашите колекции. Taylor Swift ќе го продава сопствениот парфем следната година. Првиот мирис ќе дебитира во престижните продавници во Северна Америка во текот на есента на...

Пивото заслужно за настанокот на цивилизацијата

10 ноември, 2010, Нема коментари
Со текот на вековите пивото ги зближувало луѓето и ги создавало пријателставата. Денес научниците сметаат дека токму тој омилен пијалок е виновникот за настанување на цивилизацијата. Археолозите веруваат дека уште пред 11.500 години во...

Кога елените ловат

10 ноември, 2010, Нема коментари
Chris и Sue Blake, заедно со нивната 17- годишна ќерка во саботата вечерта биле на семејна вечера. На пат кон дома, минувајќи низ шумата на првиот ден од сезоната на лов на елени, биле...
Почетна // Забава // Категорија "Шоубиз" (Page 844)
Горе