20 октомври, 2017

Радио

Егото на Енрике Иглесиас виновно за откажување на заедничката турнеја со Бритни

31 март, 2011, Нема коментари
Во вторникот наутро, Бритни на една национална телевизија во Америка ја најави заедничката турнеја со Енрике Иглесиас. Но, неколку часа подоцна тој целосно го избриша неговото име од најавената турнеја која требаше да се...

ВИДЕО: Видете во какви каки е Britney Spears

30 март, 2011, Нема коментари
Погледнете го скечот што Britney Spears го снимила со Johnny Knoxvill и неговата откачена дружина “Jackass” http://www.youtube.com/watch?v=Fgs84twPVzU&feature=player_embedded  

Ким Катрал: Прекрасно е чувството да се здебелиш 9 кг за 6 дена

30 март, 2011, Нема коментари
Ким Катрал или во јавноста позната како Саманта Џонс од Сексот и градот, призна дека уживала изминатиот период кога после 25 години конечно се опуштила и јадела што ќе посака. Нијзината нова улога на...

Скарлет Јохансон и Шон Пен конечно потврдија дека се заедно

30 март, 2011, Нема коментари
Иако веќе долго време се зборува дека актерката Скарлет Јохансон и Шон Пен се во врска, тие вешто се криеа од папараците. Но, на венчавката на нивната колешка Риси Витерспун тие пристигнале заедно. По...

Ева Херцигова го доби вториот син

30 март, 2011, Нема коментари
Еден од најангажираните модели, чешката манекенка Ева Херцигова минатиот викенд го доби вториот син. Таа и нејзиниот долгогодишен партнер Џорџ Марсиај станаа по втор пат родители. Ева во британската болница Портленд родила зрдаво машко...

Аманда Сејфрид сака лоши момчиња

30 март, 2011, Нема коментари
Новата црвенкапа, актерката Аманда Сејфрид во своето интервју за британскиот магазин ОК, изјави дека лошите момчиња и се привлечни и секси, а потоа во следната реченица кажа дека воедно се и одвратни. Аманда, 25,...

Бијонсе и нејзиниот татко ја прекинаа соработката

30 март, 2011, Нема коментари
Бијонсе Ноулс одлучи да ја прекине соработката со татко и, поточно тој повеќе нема да биде нејзин менаџер. Метју Ноулс, нејзиниот татко ја потврди информацијата дека повеќе нема да и биде менаџер, нагласувајќи дека...

Жељко и Јована прават бебе

29 март, 2011, Нема коментари
Драмата околу раскинувањето на српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ и водителката Јована Јанковиќ би можела да заврши на најдобар можен начин – со бебе, пишува “Ало“, пренесува НетПрес. Како што дознава “Ало“, откако изминативе денови...

Шон Пен се договорил со папарацото што го нападнал

29 март, 2011, Нема коментари
Папарацо фоторепортерот кој холивудскиот глумец Шон Пен го нападнал откако го снимал одлучил да ја прифати вонсудската спогодба со познатиот актер. Пред речиси една година, калифорнискиот суд одлучи да го казни Шон Пен поради напад на...

Вили Нелсон ако пее пред судот нема да оди во затвор

29 март, 2011, Нема коментари
Пејачот Вили Нелсон е обвинет за поседување на марихуана и следува судење на кое треба да му се изрече казна. Но, тужителот направил една спогодба за Вили за која сеуште не се знае дали...

Ријана на насловната на Ролинг Стоун

29 март, 2011, Нема коментари
Ријана е следната која ќе ја краси наслованата на магазинот Ролинг Стоун. Таа се фотографираше во тесна бела маичка и остатоци од металик фармерки кои откриваат голем дел од нејзиното тело. Иако нејзината музичка...

Ким Кардашијан со ново момче

29 март, 2011, Нема коментари
Ким Кардашијан прошета низ Њујорк под рака со новото момче, кошаркарот Крис Хамфрис. Иако Ким носи високи потпетици, сепак едвај е до рамената на кошаркарот. Но, висината за неа не претставува никаков проблем. Блиски...

Хју Џекмен сака да работи во Боливуд

29 март, 2011, Нема коментари
Австралискиот глумец Хју Џекмен е фасциниран од Боливуд и индиските филмови. Тој изјавил дека сака да работи таму. Во своето интервју тој изјавил дека е воодушевен од индискиот актер Шарук Кан, и филмот во...
Почетна // Забава // Категорија "Шоубиз" (Page 844)
Горе