20 октомври, 2017

Радио

Натапирана коса, најнов тренд

12 мај, 2011, Нема коментари
Сакале или не, најновиот тренд кај фризурите е натапираната коса. По панталоните во форма на трапез, чевлите на висока платформа, фустанчињата до колена, очигледно е дека модата од седумдесетите се враќа повторно. Во продолжение...

Шеширот на принцезата Beatrice на аукција

12 мај, 2011, Нема коментари
Шеширот со кој се појави принцезата Beatrice, на кралската венчавка го привлече вниманието на целата јавност. Нејзиниот шешир беше еден од најкоментираните на модните сајтови. Токму овој шешир ќе биде понуден на аукција, а...

Еве од кого Kate ја ископирала венчаницата

11 мај, 2011, Нема коментари
Кога Kate Middleton се појави во преубавата венчаница остави без здив милиони луѓе низ светот. За изгледот на венчаницата беше задолжена дизајнерката Sarah Burton. Но, информацијата заедно со фотографијата која се појави на странските...

Модни предлози за комплетен изглед на матурската вечер

10 мај, 2011, Нема коментари

Попара предлози за како да изгледате на матурската вечер – втор дел

10 мај, 2011, Нема коментари
Продолжуваме со предлозите како да изгледате на вашата матурска вечер.

H&M ја збогати својата колекција со нови костими за капење

Новата колекција на костими за капење од познатиот пренд H&M ја збогати својата колекција со нови костими за капење. Како најзастапени бои се црвената, потрокаловата и жолтата, но има и костими кои се со...

Неколку предлози за фризури за коса со средна должина

Ова се фризурите кои се најголем тренд во моментов кај познатите, што се донесува на косата која е со средна должина. Останува на вас дали ќе се одлучите за права коса или ќе и...

Овошната мода е тотален хит!

Доколку сакате да бидете во тренд, оваа пролет мора да имате барем едно парче од вашата гардероба кое ќе биде украсено со вкусно овошје. Во оваа пролетна колекција која изобилува со овошни дезени може...

Распродаден е парфемот кој Kate го имаше на себе за кралската венчавка

Козметичката куќа Illuminum го осмисли парфемот “White Gardenia Petals” кој Kate Middleton го имаше на себе на својата венчавка. По свадбената церемонија овој парфем е распродаден. Инаку тој чини 140 дилари. Освен Kate, обожувачи...

Eva Mendes за Peek & Cloppenburg

Атрактивната Eva Mendes е дел од рекламната кампања на модниот бренд Peek & Cloppenburg. Новата колекција е наречена “Summer Styles With Eva Mendes”. На фотографиите таа позира во најновите парчиња, а во позадина се...

Попара предлози за како да изгледате на матурската вечер – прв дел

Се ближат матурските вечери, а поголемиот дел од женската популација на матурантки веќе почнуваат да размислуваат за својот изглед по повод оваа прослава. Попара овој месец ќе ви нуди предлози за тоа како да...

Каков парфем имала на себе Kate за време на венчавката?

Sarah Burton од модната куќа Alexander McQueen, беше дизајнерката која го дизајнираше фустанот на Kate за нејзината венчавка. Но, кога станува збор за парфемот, Kate на себе немала многу познат бренд. Парфемот кој таа...

Pierr Cardin го продал бизнисот за милијарда евра

Познатиот француски моден дизајнер Pierr Cardin одлучил да го продаде својот бизнис за 1,4 милијарди евра, но планира да остане креативен директор, објавуваат старнските медиуми. 88 годишниот дизајнер се решил на овој чекор бидејќи...
Почетна // живот // Категорија "мода" (Page 100)
Горе