27 февруари, 2017

Радио

Босански модел ја тресе модната индустрија

13 јануари, 2011, Нема коментари
Фотографот Дејмон Бејкер кога ја започнал фото сесијата рекол дека тоа е најубавата девојка која досега ја има фотографирано, а само неколку минути подоцна сфатил всушност дека тоа е маж. И тоа босанскиот модел...

Коко Шанел – 40 години од нејзината смрт

9 јануари, 2011, Нема коментари
Франција и модниот свет ја одбележуваат годишнината од смртта на една од најдобрите светски модни дизајнери Коко Шанел. Нејзините револуционерни модели ја дефинирале женската модна елеганција на 20 век. Шанел починала на денешен ден,...

Лејди Гага дизајнира очила за сонце со вградена камера

9 јануари, 2011, Нема коментари
Лејди Гага една од најсликаните луѓе на светов изгледа не и е доста од камери па реши да дизајнира очила за сонце со вградена камера. Компанијата “Polaroid” во која Гага е дизајнер и креативен...

Џенифер Лопез, новото заштитно лице на Лореал

22 декември, 2010, Нема коментари
Лореал, од следната година добива нов глобален амбасадор на нивните производи за коса. Мулти талентираната латино ѕвезда Џенифер Лопез, од сега па натаму ќе ги рекламира производите на Лореал наменети за нега на коса....

Новиот ангел на Викторија Сикрет – Катсија Даманкова

15 декември, 2010, Нема коментари

Карл Лагерфелд ќе дизајнира за Сваровски

15 декември, 2010, Нема коментари
Карл Лагерфелд направи одлична соработка со Сваровски. Светски познатиот дизајнер кој досега има креирано за светски познатите модни куќи Шанел, Фенди и Хоган, реши своето име да го искористи и во изработка на луксузен...

Се оддржаа Британските модни награди

9 декември, 2010, Нема коментари
Во Лондон, се оддржаа британските модни награди на кои беа доделени оскарите за модата. Креаторката Фиби Филио доби ја доби наградата за најдобар британски дизајнер, додека втората по значајна награда отиде во рацете на...

Плетивото модерно оваа зима

2 декември, 2010, Нема коментари
Парчињата плетена облека се навистина неопходни за зимските денови. Освен тоа што се многу модерни и удобени за носење, тие парчиња на облека, најмногу загреваат кога температурата паѓа под нулата. Оваа зима се препорачуваат...

15 парчиња кои мора да ги имате во вашиот плакар

22 ноември, 2010, Нема коментари
Многу често купуваме облека која многу ни се допаѓа, која потоа немаме со што да ја комбинираме, па најчесто останува неискористена во плакарот. Еве неколку корисни совети за тоа што треба да имате во...

“Sky Heel”

17 ноември, 2010, Нема коментари
Модните трендови стануваат се почудни. Ќе се сложите и Вие со тоа кога ќе го видите најновиот тренд кога станува збор за чевлите. Имено, во тренд се чевлите на високи потпетици. Но, една модна...

Разбијте го зимското сивило со црвена облека и модни додатоци

15 ноември, 2010, Нема коментари
Есента помина основно во, маслинасти тонови, воени парчиња, графики, плетиво и палта.Дизајнерите на трендовите за оваа зима ги предложуваат сите тонови на црвената. Од најсветлата за оние похрабрите па до најтемните нијанси за оние...

Сега секој ќе си дозволи да купи креација на Lanvin

1 ноември, 2010, Нема коментари
Соработката на Lanvin и H&M ќе може да ја видите во продавниците од 23-ти овој месец. Lanvin изјавува дека обично работи со мала група на луѓе, но му се допаднала идеата да го исполни...

За да бидете тренди мора да го направите и ова

31 октомври, 2010, Нема коментари
Најновиот тренд ги наполни забните ординации во Велика Британија. Забниот јаз, кој порано беше маана, кој го корегираа за да ја добијат холивудската насмевка од соништата сега е најголемиот тренд. Стручњаците тоа го објаснуваат...
Почетна // живот // Категорија "мода" (Page 100)
Горе