Screenshot_1-13.png
Малкумина знаат за овој докажан начин за отстранување на еден од најнепријатните проблеми кога станува збор за перењето валкана облека.       Со честата употреба на машината за перење алишта, остатоци од детергент, нечистотија и влакна почнуваат да се таложат во внатрешноста на машината. За да се ослободите од сета оваа нечистотија, вреди да […]

Tepih.jpg
Едноставен, но многу ефикасен домашен трик Понекогаш наједноставните работи се најефективни. За да си го олесните животот и да исчистите побрзо, се што ви треба е магична крпа и капак за тенџере. Ова е одличен начин за чистење на теписи и кревети. Погледнете го видеото ОВДЕ.

3ffb46ec5f6042dd8416fd1dd6967db29296a07c.jpg
Сушењето алишта на радијаторот е вообичаен „кратенка“ во зима Кога надвор има ниски температури и влажност, се насочуваме кон алтернативни начини за сушење алишта. Судејќи според советите на експертите – ни најмалку. И зошто е тоа така? Сушењето алишта на радијаторот предизвикува кондензација и мувла. А кога влажната облека се става на топол радијатор, влагата […]

c3dfad41f9cd29c7db819659bdcd21b9653cb003.jpg
Ако сте уморни од просторот во кој живеете и сакате да го промените, нема потреба секогаш се да решавате со купување нови работи и трошење пари. Преуредете го постоечкиот мебел Едноставно не е реално (и ефтино) да купувате нов кауч секогаш кога сакате да го промените дизајнот на вашата дневна соба. – Наједноставниот начин да […]

Screenshot_10-6.png
Во последен момент сфативте дека кошулата што планиравте да ја облечете е истуткана, а немате пегла? Не грижете се, сите ние барем еднаш во животот сме биле во ситуација кога треба да се подготвиме за важен настан, а потоа работите одеднаш тргнале наопаку. Колку и да сакаме да веруваме во спротивното, кошулата нема сама да […]

00ef8d26102c9dad68bdc9fc6ed7c6a18493337d.jpg
Можете ефикасно да го отстраните непријатниот мирис на пот од чевлите без да потрошите многу време и пари Дали знаевте дека дури 90 проценти од дезодорансите за чевли воопшто не помагаат, бидејќи само го маскираат мирисот, додека оние кои се навистина ефикасни не се воопшто евтини? Се што ви треба за да се ослободите од […]

Screenshot_7-16.png
Фармерките, особено оние од темен тексас, после одредено време почнуваат да избледуваат. За да го избегнете ова, пробајте да се придржувате на овие 5 клучни правила.       Во вода додадете поголема количина сол и потопете ги фармерките во неа. Оставете ги да отстојат околу саат време, а потоа исперете ги во машина за […]

Screenshot_1-12.png
Дали некогаш сте се почувствувале како да чистите залудно, бидејќи колку и да чистите, домот повторно е валкан?       Доколку не гледате разлика по чистењето, веројатно правите некои од грешките кои многумина ги повторуваат постојано.   Некогаш не е доволно само да избришете прашина со крпа, а притоа да не забележувате дека истата […]

Masina-za-pranje-sudova.jpg
Со минимум напор, добивате ефикасен детергент Ако сакате да заштедите пари или да ги замените скапите таблети за миење садови кои содржат хемикалии со природни и поевтини, ова е вистинскиот рецепт за вас. Потребни ви се само неколку состојки кои сигурно ги имате во кујнскиот шкаф и малку време. Состојки: 100 гр сода бикарбона 100 […]

smiling-woman-washing-window-with-rag-1280x854.webp
Можете дури и да користите сок од лимон Постојат многу домашни препарати за избелување на старата пластика што можете да ги користите. Во оваа статија ќе ве запознаеме со 3 трикови кои ќе ви помогнат да го решите овој проблем за кратко време. Но, не заборавајте да го направите тоа внимателно. Особено кога се работи […]

9089c35baafa43e87a665d06ea97413f1e83d74e.jpg
Домашното украсување на елката во многу семејства започнува веќе на почетокот на декември, а некои тоа го оставаат за последните денови пред Нова година. Дополнително, се случува елката да ја оставиме и 2 до 3 месеци по дочекот, што според правилата на фенг шуи не е добро. Освен што ќе се собере голема количина прашина […]

Screenshot_4-12.png
Постојат уреди кои може да ви помогнат да заштедите, а чија потрошувачка на енергија е многу занемарлива.       Многумина сакаат да штедат кога станува збор за потрошувачката на електрична енергија, но повеќето луѓе прават грешки за кои не се ни свесни. Електричарите откриваат кои уреди се најголеми потрошувачи на струја, како да се […]

Screenshot_1-8.png
Ако веќе сте на прагот да ги фрлите белите маички кои „пожолтеле“ и „посивиле“, прво пробајте го ова   Резултатите ќе ве изненадат, но една работа треба да направите пред да ги „засукате ракавите“ – исперете ја облеката.   Ќе ви треба квалитетен сапун за перење за да ги избелите чорапите, маичките и другата облека. […]

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş