20 октомври, 2017

Радио

Не се сончајте со мокра коса

17 јули, 2011, Нема коментари
Сонцето морската сол и хлорот се најголеми летни непријателина сјајната коса. Без разлика дали имате масна, нормална или сува коса, на море мијте ја секој ден. На плажа на врвовите на косата ставете регенератор...

Вежби за совршено тело во бикини

17 јули, 2011, Нема коментари
Подготвени ли сте за плажа? Ако сеуште се борите со уште некои залутани наслаги на вашето тело, еве неколку предлози за вежби кои ќе ви помогнат да заблескате на плажа. 1.     Движете се Неколку...

Навики кои ја прават косата свиленкаста

16 јули, 2011, Нема коментари
Следете ги овие совети и ќе имате прекрасна коса каква што одамна сте посакувале. Косата е украс и начин на кој многумина не забележуваат. Кога изгледа неуредно и запоставено, луѓето што ги запознавате може...

Како да изберете костим за капење

14 јули, 2011, Нема коментари
Купувањето костим за капење може да трае и со часови, бидејки никако не може да одлучите кој модел најдобро ви стои. Изберете го оној кој ќе ги истакне вашите атрибути најдобро, а ќе ги...

Бидете сам свој масер

13 јули, 2011, Нема коментари
Одењето на масажа е радост за нашето тело и душа, но доколку не сте подготвени за таков трошок, можете да се масирате сами, и тоа секојдневно. Секогаш кога ќе завршите со туширање, со кружни...

Инстант набилдани!

13 јули, 2011, Нема коментари
Никој не сака да се појави на плажа а да не изгледа посакувано. Ако не сте мислеле преку цела година на тоа, ние ви нудиме неколку вежби кои за брзо време ке го променат...

Кој колку треба да се сонча?

11 јули, 2011, Нема коментари
Колку е дозволено да се остане на сонце најмногу зависи од тоа кој фототип на кожа сте. Ги има шест, а најголем ризик од рак имаат фототипот 1 и 2. Фототип 1. Овој тип...

Излечете го “синдромот на миризлива коса“

11 јули, 2011, Нема коментари
Сите ние понекогаш имаме денови кога нашата коса “води своја политика“, но постојат и луѓе со помалку среќа кои ги погодува “синдромот на миризлива коса“. Тие се соочуваат со проблеми во врската, потсмев од...

Штетноста на шминката на сонце

10 јули, 2011, Нема коментари
Знаете ли дека штетното дејство на сонцето не е само поради ултравиолетовите зраци кои влијаат на кожата? Козметичарите тврдат дека редовната дневна шминка, па дури и парфемот, под сончевите зраци имаат разорно дејство. Освен...

Како да го подготвите лицето за лето

10 јули, 2011, Нема коментари
Летните горештини можат да бидат погубни за кожата на вашето лице, затоа бидете подготвени на време. Еве на што треба да обрнете внимание: Пијте доволно вода Внесувајте течности, пред сè вода, со цел вашиот...

Сопрете го стареењето на кожата во лето

9 јули, 2011, Нема коментари
Кожата на лицето ја помни секоја минута помината на сонце. За да не се каете на есен поради новите брчки, флеки и неправилности кои ги заработивте ова лето, применувајте ги овие совети кои ги...

Е ова е пиштол за жени!

8 јули, 2011, Нема коментари
Ова е HIGHlarious! Но, исто така, полн со неопходност. Холандскиот дизајнер на накит Тед Noten создаде колекција за убавина во облик пиштоли кои се  наречени “Seven Necessities”, кои се наменети за скриен алат за...

Знаете ли зошто служи тоникот за лице?

8 јули, 2011, Нема коментари
Дали некогаш сте се запрашале зошто служи навистина тоникот за лице? Овој производ многу жени го сметаат за не важен чекор во негата на кожата и во секојдневните ритуали за убавина го прескокнуваат. Ви...
Почетна // живот // Категорија "убавина" (Page 133)
Горе