28 мај, 2020

Најголемите тајни на козметичката индустрија

12 септември, 2011, Нема коментари
Секојдневно во рекламите на козметичките компании се среќаваме со чудесните производи кои ќе не подмладат за десет години, кои ќе ја направат нашата кожа нежна и мека и кои ќе направат да заблескаме. Иако...

Нега на кожата помеѓу лето и зима

11 септември, 2011, Нема коментари
По летниот период и изложувањето на сонце, на Вашата кожа и е потребна длабинска хидратација. Уште ако сте користеле креми кои содржат овошни киселини, тогаш неизбежен проблем сигурно ви претставуваат флеките и акните. Дури...

Lancome има нов Tresor парфем

11 септември, 2011, Нема коментари
Амбасадор на парфемот е Emma Watson. По парфемот Trésor In Love, Lancôme зборува нова љубовна приказна исполнета со светлина, магија и сензуалност. Страсна приказна која повторно ги посвети страниците со романтика, на модерната љубов,...

Добро дојдовте во backstage

11 септември, 2011, Нема коментари
Црвениот кармин и тушот велат:Време е за будење! Црвен кармин може да се спореди со сексапил. Освен што на изглед изгледа заводливо остава впечаток на самоуверена личност. Доколку сакате црвен кармин во дневна варијанта,...

Уметност на ноктите

10 септември, 2011, Нема коментари
Дизајнерите, маке-уп уметниците и “уметниците на нокти” како да се ицрпени, кога на ред се дојдени ноктите за сезона есен/зима 2011/2012. Како и во досегашната сезона претставени се неколку варијанти на француски маникир. Златно-плави...

Откријте ја тајната порака на карминот

9 септември, 2011, Нема коментари
Карминот е неизоставен дел од секојдневието на речиси секоја жена. Ги има во различни бои и нијанси. Дали некогаш сте размислиле дека токму со изборот на бојата на вашиот кармин вие праќате тајни сигнали?...

Парфемите во иднина ќе бидат во облик на апчиња?

9 септември, 2011, Нема коментари
Научниците се на пат да направат парфем кој не се прска туку се пие! Новото откритие на научниците од Harvarad може да предизвика револуција меѓу козметичките производи. Со помош на колеги од Австралија тие...

Заборавете на силиконите, постои и друго решение!!!

8 септември, 2011, Нема коментари
Колку пати до сега сте помислиле дека би било супер вишокот од стомакот и од задникот да може да го пренесете на пример, во малите гради или во слабите нозе??? Еве да Ве израдуваме,...

Неколку совети за повторно да го вратите сјајот на косата

8 септември, 2011, Нема коментари
Се вративте од одмор, пржени и одморени. Сега треба да се вратите во секојдневниот живот, но никако не смеете да ја заборавите негата на вашата коса. За време на ладните денови на косата и...

Нов провокативен начин на шминкање за повеќе гламур

7 септември, 2011, Нема коментари
Живееме во време кога нашата култура и стил на живеење се инспирирани од популарните филмски саги преполни со фантазија, моќ и натприродни суштества. Светот на филмот, како и во се останато, се вмешува и...

Опсесија поради која жените трпат болка

7 септември, 2011, Нема коментари
Дури и модните почетоци знаат дека обувката може да го расипе или целосно да го поправи целиот впечаток, а во потрага по совршен пар на чевли за секоја прилика, просечната жена успеа да собере...

Како да ја изберете идеалната фризура?

6 септември, 2011, Нема коментари
Овален- Овален облик на лицето се смета за идеален. Не е премногу широко, не премногу долго, и се изгледа како да е во рамнотежа. Во корист на овален облик на лице е во тоа...

Знаци на претерано важбање

6 септември, 2011, Нема коментари
Физичкото исцрпување носи големи болки. Прво ви беше тешко да почнете да вежбате? А сега и можеби и претерувате. Важно е да бидете подвижни, но не е добро да се премине границата.Стручњаците препорачуваат 30...
Почетна // Life Story // Категорија "убавина" (Page 174)
Горе