23 јануари, 2017

Радио

Неверојатно искуство! Ова ќе ви го одземе здивот! (видео)

20 јануари, 2017, Нема коментари
Националниот парк во пределот на Камените планини во Канада „Џаспер“  нуди прошетка меѓу облаците. Ова е возможно бидејќи е отворена платформа за набљудување која буквално го одзема здивот и им овозможува на посетителите да...

Министерот одлучи да ѝ ги исполни сите желби на Цеца

20 јануари, 2017, Нема коментари
Откако Цеца Ражнатовиќ јавно апелираше до Ивица Дачиќ да ја запознае со претседателот на Русија Владимир Путин, министерот за надворешни работи на Србија за дневниот весник „Ало“ вели дека ќе даде се’ од себе...

Трудната Ана и Раста доживеаја земјотрес во Рим

20 јануари, 2017, Нема коментари
Поп-пејачката Ана Николиќ и нејзиниот сопруг, раперот Стефан Ѓуриќ-Раста, се најдоа во Рим токму кога оваа област ја погодија земјотресите, наведува телеграф.рс, а според последните информации, во тек е евакуација од одредени метро-станици во...

Амал и Џорџ Клуни очекуваат близнаци?

20 јануари, 2017, Нема коментари
Сопругата на славниот актер Џорџ Клуни, Амал е бремена со близнаци, пренесуваат американските медиуми. Како што објави InTouch Weekly, славниот пар очекува девојче и момченце. Веста е објавена откако Амал го покажа трудничкото стомаче...

Биолошката мајка на ќерката на Џоли и Пит јавно замоли да разговара со својата ќерка

19 јануари, 2017, Нема коментари
Во 2005-та година, Анџелина Џоли ја посвои малата Захара, којашто живееше во многу тешки услови во Етиопија и ја однесе во Америка со цел да ѝ овозможи подобар и поубав живот. Захара денеска има 12...

Вака изгледа бившата сопруга на покојниот Аркан

19 јануари, 2017, Нема коментари
Пред да се ожени со фолк-пејачката Цеца Величковиќ, Жељко Ражнатовиќ-Аркан 13 години беше во брак со Наталија Мартиновиќ, со која има четири деца. Еден ден, Наталијаги спакува куферите и си замина со децата. Генерално, за...

Кога ќе видите што можете да направите, веќе НИКОГАШ нема да фрлите стаклено шише!

19 јануари, 2017, Нема коментари
Со малку труд и креативност можете да направите феноменални и корисни работи од искористени стаклени шишиња. Можете да направите стаклена чаша, пепелник, држач за свеќа… Погледнете и споделете со пријателите:

Немате пари за греење? Еве како БЕСПЛАТНО да се греете цела зима! (ВИДЕО)

19 јануари, 2017, Нема коментари
Се жалите на слабото греење во вашиот дом и немате пари да плаќате превисоки сметки, тогаш ова е решение за вас. Направете мала „печка“ која ќе го загрева вашиот дом. Потребни ви се саксии...

Наполнете чаша со вода и нека стои 24 часа во соба – еве зошто во вашата куќа ви се случуваат лоши работи

18 јануари, 2017, Нема коментари
Секоја личност која влегува во нашиот дом носи одредена енергија, а таа може да биде позитивна или негативна. Постојат бројни техники кои можете да ги утврдите дали во вашиот дом постои негативна енергија. Наједноставен...

Џеј Ло прошета во кошула и чизми над колена

18 јануари, 2017, Нема коментари
За потребите на една фотосесија, актерката и пејачка Џенифер Лопез прошета низ Лос Анџелес во широка бела кошула, краток џемпер и сиви чизми над колена. Ваквиот изглед на Џеј Ло ги воодушеви модните критичари,...

Тешки дроги помешани со таблети и алкохол се причина за смртта на Џорџ Мајкл?

18 јануари, 2017, Нема коментари
Иако се уште со обдукција не е утврдена точната причина за смртта на пејачот Џорџ Мајкл, негов долгогодишен пријател нагодува што најверојатно се случило. Андрос Георгиу ја поврзал смртта на Џорџ Мајкл со консумација...

Најбаксузен број е 243

18 јануари, 2017, Нема коментари
Можете да заборавите на 13-тката, бидејќи најбаксузниот број е 243, како што сведочат резултатите од истражувањето на осигурителните компании. Како што објави од лондонскиот Телеграф, последните четири години 46 проценти од сопствениците на куќи...

Причината зашто сте толку гладни кога сте пијани

17 јануари, 2017, Нема коментари
Нова студија од лондонскиот Институт Francis Crick тврди дека алкохолот активира хормон во мозокот поврзан со апетитот. При експериментот, на глувци им било дадено алкохол (со инјекции во нивниот абдомен) еднаш дневно во текот...
Почетна // Категорија "Забава"
Горе