25 јануари, 2017

Радио

Заморот не е секогаш причина за вашите подочници

9 декември, 2016, Нема коментари
Црните крругови под очи обично се поврзуваат со умор и ненаспаност. Но, научниците откриjа дека алергиите и затнатите синуси се честа причина, исто така. Алергиските реакции можат да го поттикнат организмот да испушта хистамини...

Како да додадете неколку години плус во вашиот живот?

7 декември, 2016, Нема коментари
Би сакале да постои лесен начин за продолжување на животот? Не трошете си го времето! Според едно истражување направено од Националниот институт за рак во Сад, водењето активен живот и корстењето на слободното време...

Природен лек против несоница – Сокот од цреши

6 декември, 2016, Нема коментари
Една чаша сок од цреши наутро и навечер може да помогне во борбата против несоница, вели новото истражување. Научниците од Луизијана заклучиле дека со самото конзумирање на сокот два пати дневно, во период од две...

Со овој рецепт решете се од лошите миризби

5 декември, 2016, Нема коментари
Доколку се борите со претерано потење или имате проблеми со лош здив, можеби проблемот е во исхраната. Но, постои делотворно решение за овој проблем, пишува Run Healthy Lifestyle. Секако, не значи дека не би...

НАПИВКА КОЈА ВЕДНАШ ЌЕ ЈА НАПРАВИТЕ: Го зајакнува имунитетот и го намалува стомакот!

2 декември, 2016, Нема коментари
Посетете продавница за здрава храна, набавете неколку потребни состојки и направете бомба за вашиот организам. Имено, напивката која се подготвува многу лесно ќе ви донесе појак имунитет но и ќе ви помогне да го...

Сите благодети на оцетот

1 декември, 2016, Нема коментари
Освен што го подобрува вкусот на храната, оцетот е важен и за здравјето, а помага и при чистењето на домот. Јаболковиот оцет за актерката Скарлет Јохансон е природно средство со кое ја одржува својата...

Најдобриот домашен антибиотик и средство за превенција од рак!

30 ноември, 2016, Нема коментари
Златна мешавина – мешавина од мед и куркума! Оваа смеса која можете да ја направите сами се вика златна мешавина и тоа не само поради бојата, туку и поради големите позитивни ефекти врз здравјето...

3 природни лекови кои ќе ја ублажат главоболката

29 ноември, 2016, Нема коментари
Луѓето често користат медицински лекови како би ја ублажиле болката, но постојат многу природни лекови против главоболка кои би можеле да ве излечат брзо и едноставно… Ѓумбир Ѓумбирот може да ви помогне во намалување...

Рецепт стар 5.000 години поради кој ЌЕ „ПУКАТЕ“ ОД ЗДРАВЈЕ

28 ноември, 2016, Нема коментари
Лукот се одгледува повеќе од 5.000 години и е една од најстарите билки во светот. Познати се неговите дезинфикциони и антибактериски својства како најдобрите антибиотици. Најдобро е да го земате наутро на празен стомак,...

Неколку корисни ефекти од семките од тиквата

24 ноември, 2016, Нема коментари
Во овој период на годината тиквата е во центарот на нашето внимание па зошто тогаш да не ги искористиме сите здравствени бенефити од неа? Освен што може да биде интересен украс и од неа...

Чистење на белите дробови од чад од тутун

22 ноември, 2016, Нема коментари
Користете ја оваа смеса секој ден и ќе почувствувате олеснување Тутунскиот дим може да го наруши општото здравје, а особено здравјето на белите дробови. Поради тоа ви претставуваме рецепт за домашен лек кој ефикасно...

Би требало да знаете: Ова се рани симптоми на рак на градите кои малку која девојка ги знае

21 ноември, 2016, Нема коментари
Рак на градите е малигнен тумор кој се развива после некоја генетска промена во низa на клетки, што може да се појави уште во тинејџерскиот период, само што повеќето не се свесни за тоа....

Ослободете се од настинката на природен начин: Совет на познатиот руски лекар

21 ноември, 2016, Нема коментари
Сите состојки сигурно веќе ги имате во кујна, а за припрема се потребни само неколку минути. Главниот московски педијатар –  оториноларинголог професор др. Татјана Гарашченко советува како да се ослободите од настинката на едноставен...
Почетна // живот // Категорија "здравје" (Page 3)
Горе