46 милиони долари за редок дијамант

16 ноември, 20100

Редок розов дијамант вчера на аукција ги собори сите рекорди на продажба и ја достигна цената од 46 милиони долари. Познат златар од Лондон Laurence Graff го купил 24,78 каратниот дијамнат за 46,158.674 долари. Тој изјавил дека ова е најневеројатниот дијамант што тој некогаш го видел во цела своја кариера и дека е одушевен што го купил. Оваа цена е два пати поголема од онаа пред две години кога истиот златар од Лондон го купи 35,56 каратениот Wittelsbach дијамант, за 24.300.000 долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi