7 секс совети кои ќе го побудалат

24 септември, 20100
7 soveti

Тајната желба на секој маж е жена кој ќе му угодува во креветот, жена која е полна со живот и спонтаност. Со динамичното темпо на живот, понекогаш забораваме како да внесеме жар во бракот и врските. Откријте ја својата внатрешна лисица која е полна со сензуални идеи, што ќе го побудалат вашиот партнер.
1. Оставете еротска белешка за него да ја најде
Напишете колку сакате некоја еротска позиција, опишете како сакате да изгледа вашата средба во кревет после работа, или едноставно дека одвај чекате да го видите повторно.
2. Мешавина и во другите соби
Понекогаш треба да експериментирате и да не останете закотвени за креветот. Променете ја сценографијата, бидете креативни и обидете се тоа да го направите на скалите, кујната или пак масата.
3. Наместо типична ноќ со филм, направете нешто поексплицитно
Постојат различни еротски филмови за секакви вкусови кои можете да ги изберете. Верувајте дека вашиот партнер ќе биде изненаден и ќе имате бурна ноќ со страсти.
4. Посете продавница за долна облека и пробајте некое парче за да ве види
Следниот пат кога ќе шетате низ трговските центри, влезете во некоја од продавниците за долна облека и повикајте го него да дојде до гардероберот. Земете неколку секси парчиња и појавете се да ве види, а доколку сте срамежливи и ова не можете да го изведете во јавност на овој начин, обидете се дома во собата да му направите едно мало шоу.
5. Излажете го дека со колата одите до мини маркет, а одведете го во секси шоп
Не бидете скептици, ова дури може да премине во голема забава. Кажете му дека може да одбере што сака за да го пробате заедно, или пак да биде уште поинтересно, дадете си временски лимит при изборот од 1 минута и што попрво фатите во рака, тоа да го купите.
6. Приредете му стриптиз
Кога ќе имате можност, излезете од работа неколку минути порано, дојдете пред него во домот, изберете музика и соодветна уникатна облека и бидете спремни за неговото влегување од вратата. Ослободете се и танцувајте пред него како никогаш до сега.
7. Изненадете го во хотелска соба
Едноставно, кога ќе имате некаков повод, годишница или пак на денот на вљубените, врзете му ги очите и не кажувајте му каде го водите. Однесете го во некој мал, интимен хотел каде претходно сте резервирале соба и одврзете го. Отворете шише вино и забавувајте се.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi