Acer Ferari Liquid E – исклучително брз мобилен телефон

24 септември, 20100
acer-ferrari-liquid

Компанијата Ацер многу често ги изненадува сите фанови на Ферари. Овој пат на пазарот е пуштенa новата специјална едиција на паметен телефон со име Acer Ferari Liquid E, тежок 135 грама, со процесор снапдрагон 8250 и камера со резолуција од 5 мегапиксели. Како и во обичната верзија, така и овде се работи за базата на оперативен систем Андроид 2.1. Специјалната едиција е опремена со атрактивен дизајн со боите на ферари, секако тука се и софтверските додатоци, како што се мелодии и позадини во стилот на скудериа ферари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi