Acer го претстави својот нов паметен телефон со екран 480 x 1024 пиксели

23 ноември, 20100
acersmartphone

Acer го откри својот нов паметен Android телфон, тој го нуди со дисплеј со најголема резолуција и за кој се претпоставува дека ќе биде главен конкурент на пазарот на новата генерација мобилни телефони. Новиот телефон сеуште нема официјално име, информациите за него се појавија минатата недела, но со изјавите за неговите перформанси сега се гледа каков “ѕвер” всушност е тој. Новиот Acer телефон се напојува со 1 GHz CPU и може да слика фотографии со 8 мегапиксели и 720 пиксели видео. Листата продолжува со 3,0 Bluetooth, Wi-Fi 802.11 b / g / n, 14,4 Mbps HSDPA поддршка и HDMI порт. Последните познати спецификации вклучуваат шест-оскен gyroscope + акцелерометар, LED блиц и 2 мегапикселна камера на предната страна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi