Фрида Пинто не сака повеќе да глуми во Боливудски филмови

22 ноември, 20100

Индиската актерка Фрида Пинто, која се прослави со оскаровскиот филм “Сиромашниот милионер” откри дека повеќе не сака да глуми во Боливудските филмови, бидејќи смета дека тие станале синоним за комерцијално кино. Сите филмови се состојат од песни и игри, и се далеку од реалноста, изјавила таа. Сега таа сака да ја продолжи својата актерска кариера со некоја улога во реален холивудски филм. Иако е свесна за можната лоша реакција на нејзината изјава, таа сепак се одлучи за искреност.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi