Аксл Роуз најдобар пеајач на сите времиња

9 декември, 20100

Лидерот на бендот Guns N’ Roses, е прогласен за најдобар шеајач на сите времиња, според мислењето на корисниците на еден англискиот музички веб сајт. Во анкетата Аксел Роуз беше поуспешен и од лидерот на Queen, Фреди Мекјури, кој ја завзема втората позиција, а на трето место е Роберт Плант. Рони Џејмс се најде на четвртото место, Џон Ленон на петто, а на шестото Брус Спрингстин. Потоа следат Том Јорк седми, Курт Кобеин осми, Мет Белами девети и на десетата позиција е Пол Мекартни.
Од сајтот напишале, дека публиката се изјаснила, и без разлика што поминале толку години од славата на Аксел Роуз, едноставно треба да се заборави каков е тој денес, а да се присетиме каков беше кон крајот на 80-тите, опасен, гневен, конфликтен и контроверзен. На листата 30 најдобри пејачи се нашле и Џим Морисон, Мик Џегер, Стивен Тајлер, Иги Поп, Бон Скот и други.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi