Алонсо втора победа по ред

27 септември, 20100

Шпанскиот возач на Ферари Фернандо Алонсо очигледно влезе во форма. После славењето во Монца пред две недели, победи и на големата награда на Сингапур, 15 трка на Светското првенство во Формула 1. Шпанецот водеше од почетокот до крај и дојде до својата четврта победа во сезоната и 25 во неговата кариера, со што се израмни на шестото место на вечната листа со 25 победи заедно со Ники Лауда.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi