Барса спас за Руни?

27 септември, 20100

Каталонците ќе се обидат да го искористат фактот дека на Руни му е доста од се што му се случува и дека е прашање на време кога ке посака да ја напушти Англија. Вејн Руни без сомнение претходната година беше талисманот на Манчестер, постигнувајќи 32 гола- Меѓутоа изгледа дека сега го има изгубено осетот за гол, одигрувајќи и лошо на Светското првенство. Голем е и притисокот од медиумите врз него. Англиските медиуми тврдат дека Барселона е спремна да му понуди на Вејн Руни излез од преголемото внимание, медиумите ако е спремен за нов почеток. Еден извор кажа дека Барса будно ја прати ситуацијата со Руни, бидејки работите во Англија за него стануваат се потешки. Претходната недела Фергусон изјави дека недостигот од голови кај младиот фудбалер, е резултат на безобразните печатени медиуми, но дека”детето сваќа колкав е фокусот кон него и дека неможе да побегне зад аголот, бидејки камерите му се постојано зад петици”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi