Боб Гилдоф ги мрази своите песни

30 ноември, 20100

Боб Гилдоф изјавил дека тој е виновникот за најлошите песни во историјата на музиката. Тој е автор на песните ‘Do They Know It’s Christmas’ и ‘We Are The World,’ за кои искрено смета дека се едни од најлошите песни. Додека Боб, 59, има право на свое мислење, неговата песна ‘Do They Know It’s Christmas’ е втора на листата за најпродавани песни досега на сите времиња во Англија, по песната на Елтон Џон и принцезата Дајана. Песната е снимена за да се соберат донации за гладните од Етиопија, и успеа во тоа затоа што со неа успеаа да се соберат над 200 милиони долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi