Каснат од змија во својот дом

1 декември, 20100

Во Австралија сѐ почесто се регистрирани лица кои починуваат како последица од каснување од змија. Па така и еден 43 годишен маж, кога седнал на компјутерот во својот дом, бил каснат од змија. Станува збор за змија тигрица која не била подолга од 30 цм, но станувало збор за отровна змија, па тој не преживеал. Можеби би можел да се спаси, доколку веднаш му била укажана лекарска помош, но тој се погрижил за безбедноста на својата шест годишна ќерка , која била во куќата. Така што тој починал кратко време по пристигнувањето на итната медицинска помош. Во ова време, кога надвор заладува, сѐ почесто се случува змиите да бараат засолниште на топло, изјавуваат од полицијата на Австралија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi