Чистење на белите дробови

18 ноември, 20100

Чистењето на белите дробови овозможува од овој значаен орган, да бидат отстранети количините на катран и отровите кои ги внесуваме, и при тоа го намалува ризикот од инфекција и појава на рак, зголемување на капацитет на белите дробови и подобрување на општата здравствена состојба на респираторниот систем. Постојат вежби за дишење кои ќе Ви ги прочистат белите дробови. Вежбите за дишење се прават така што ќе застанете исправено со рацете поставени покрај телото, и нозете малку раширени. Вдишете од носот и задржете го воздухот неколку секунди па издишете низ устата. Но, не застанувајте тука, бидејќи во белите дробови се уште има воздух. Сега натерајте ја дијафрагмата да го изфрли целиот тој воздух кој останува во плуќата извикувајќи ха, ха, ха додека не осетите дека стомакот ви се вовлекува. Повторете ја вежбата неколку пати. Во процесот на чистење на белите дробови применете и инхалација со етерични масти. Храна која ќе Ви ги прочисти белите дробови е: чили или било која друга лута храна, кромид, ѓумбир. Оваа храна ја чисти слузта и ги отстранува токсините. Пијте многу вода, и чај од коприва, чај од корен од лотус, чај од еукалиптус.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi