Дали сте за сок од сланина?

4 ноември, 20100

Една новост на пазарот стига токму од САД, каде брзо подигнување на нивото на холсетерол не е проблем со новиот напиток сок од сланина. Компанијата Џонс Сода го веведува овој пијалок кој сигурно ќе стане хит межу Американците кои се познати по конзумирање на сите видови нездрави производи. Сланината е нешто како осмо светско чудо и тие чуствувале дека треба да произведат ваков производ изјавил главниот маркетинг директорот на компанијата Мајк Спирс. Истата компанија веќе има произведено напитоци од шунка и грашок, а за вегетаријанците сок од тофу. Новиот пијалак од сланина веќе може да се купи и преку интернет за 10 американски долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma