Demi Lovato сепак побара помош

1 ноември, 20100

Demi Lovato,18, ги разочара своите фанови најавувајќи дека отпаѓа од турнејата на Jonas Brothers, и ќе замине во центар за лекување на физички и емоционални проблеми. Не се обелоденети причините, но како можна причина се наведува една расправија со женска особа,член на бендот, на еден од концертите. Познато е дека таа имала психички проблеми, психичко малтертирање уште во седмо одделение, до таа мера што морала школувањето да го доврши дома. На својот шеснаесети роденден таа се појави со црвени траги од насилство на зглобовите, што ги разви шпекулациите за можноста сама да се повредува. Сепак не е лесно да си ѕвезда од мали години, сето тоа врши голем притисок врз личноста.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi