Девет годишник успеал да го преплива водениот пат од Alcatraz до San Francisco

15 ноември, 20100

Девет годишниот Daniel Bessonov ги исфрустрира криминалците во светот со своето дело. Тој успеал да го преплива водениот пат од Alcatraz до San Francisco за 41 минута. Досега имало многу обиди да се излезе од овој затвор но ретко кој успеал да се пофали со тоа. Во 1962 година тројца затвореници излегле од затворот но, никој повеќе не ги видел нивните тела. Се верува дека се однесени од силните морски струи кои ги има во тој дел. Постигнатиот успехот на Daniel е благодарение на неговата пливачка способност но се верува дека има и некоја плус, штом успеал да го постигне бегството.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi