Експлозија ги вознемири жителите на Дебар Маало

5 декември, 20100

Силна експлозија што доцна синоќа се чула во околината на населба Дебар Маало, во центарот на Скопје ги вознемирила локалните жители. Според полицијата, синоќа околу 21,50 часот во дворот на А.О. (64) на улицата Ѓорѓи Пулевски во Дебар Маало биле предизвикана експлозија, неофицијално од рачна бомба. Детонацијата се чула речиси низ целата населба, но предизвикана е само материјална штета на прозорците од куќата на А.О. , за среќа нема повредени. Мотивите за нападот, како што велат од полицијата, се уште се непознати, а по бомбашот интензивно се трага.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma