FBI уапси мртовец, поради киднапирање

15 ноември, 20100

Еден човек кој бил прогласен законски мртов уште пред 16 години бил уапсен за киднапирање на една девојка чие тело било пронајдено во некоја шума во САД. Портпаролот на ФБИ Шила Торн, изјавила дека Томас Стивен Сандерс бил уапсен во неделата на еден постојка за камиони во Gulfport, Мисисипи. Судските документи добиени од страна на Асошиетед прес покажале дека Сандерс го напуштил неговото семејство во 1987 година и бил прогласен за мртов од страна на судот на Мисисипи во 1994 година. Тој живеел одтогаш незабележан со години и покрај тоа што неколку пати бил апсен. Сандерс, 53, беше баран заради киднапирањето на 12-годишниот Лексис Робертс, од Лас Вегас, чиј скелет е пронајден од страна на ловците низ шумите на почетокот од минатиот месец. Нејзината 31-годишна мајка, Suellen Робертс, исто така е исчезната. Властите велат дека таа не е осомничена за смртта на својата ќерка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi