Фернандез реши да се врати во Европа

27 септември, 20100

Според американските медиуми, Руди Фернандез ќе ја замолел управата на Портланд за дозвола да врати во Шпанија следната сезона. Шпанскиот репрезентативец и бивши играч на Хувентуд сака да ја напушти најсилната кошаркарска лига во светот. Тој од 2008 година е во НБА, но и понатаму тврди дека повеќе му се допаќа еропскиот стил на игра. Поради слични вакви коментари веќе има заработено казна, но ни тоа не го сопре да си ја изрази желбата за враќање на Стариот континент. Тој изјави, дека не се осеќал добро во НБА лигата и дека сеуште нема договор со Барселона, но повеќе ја сакам Европската кошарка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi