“Говорот на кралот”- можен победник на Оскар

5 декември, 20100

Четири недели пред оддржувањето на “Оскар”, се оддржаа британскине независни филмски награди. Како победник беше прогласен филмот “Говорот на Кралот”. Овој филм доби награди за најдобар филм, најдобро сценарио, најдобра машка улога, најдобра споредна машка улога, најдобра женска споредна улога. Веќе почнаа шпекулациите, дека филмот, овој триумф ќе го постигне и на доделувањето на Оскарите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi