Ибрахимовиќ нема да игра против Германија

15 ноември, 20100

Напаѓачот на Милан, фудбалерот Златан Ибрахимовиќ нема да игра за шветскиот национален тим во прелиминарниот натпревар со Германија во Гетеборг. Ибрахимовиќ се уште нема закрепнато од последното миланско дерби, каде Милан победи со 1:0 против Интер, а фудбалерот се здоби со неколку удари. Подобро е да се одмара, и дека тој секако ќе игра за квалификацискиот натпреват, изјавил швеѓанецот Kurt Hamren. Во меѓу време Ибрахимовиќ ќе отпатува за Шведска, каде по петти пат треба да биде прогласен за најдобар фудбалер на замјата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi