Ирина Шајк жртва на фотошоп

24 ноември, 20100

Супермоделот Ирина Шајк го тужи шпанското издание на магазинот GQ, затоа што објавиле слики на кои таа е гола, направени во фотошоп. Таа се сликала за едиторијалот на овој магазин, но имала мали парчиња гардероба, кои потоа во фотошоп биле отстранети. Модната агенција која ја застапува Ирина, поднела тужба до судот. Сметаат дека не е дозволено да се направи нешто без прашање, само со цел да ја зголемат продажбата на магазинот, пишувајќи, сакате ли да ја видите девојката на Кристиано Роналдо гола? Од магазинот пак велат, тоа што го кажува Ирина не е вистина. Ирина инаку е девојка на фудбалерот Кристијано Роналдо, и во јавноста е позната по тоа што беше заштитно лице на брендот за долна облека Интимисими, а исто така беше и дел од екипата на Викторијас сикрет.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi