Како се бакнуваат луѓето според хороскопските знаци

9 декември, 20100

Некои луѓе мислат дека бакнежот е физичко искуство, додека други пак со бакнежот ги изразуваат емоциите и блискоста со партнерот. Доживувањето на бакнежот зависи и од хороскопскиот знак на партнерот, а еве што може да очекувате.
Овен (21.03. – 20.04) – Импресивен, енергичен и моќен. Ако нешто знаат лицата родени во овој знак тоа е како да го запалат партнер. Тие се бакнуваат со ентузијазам и импулсивност.
Бик (21.04. – 20.05.) – Лесно, сензуално и силно – е бакнеж што можете да очекувате од овој знак. А ова е и една од причините зошто емотивните врски на овој знак траат подолго. Бикови има особено развиено чувство за допир,затоа тие пред бакнежот сакаат и нежни допири.
Близнаци (21.05. – 21.06.) – Различни, интересни и брзо променливи. Бакнежот од близнаците сигурно нема да ве разочара. Сепак, првиот бакнеж, ќе треба долго да разговарате со лицата од овој знак.
Рак (22.06. – 22.07.) – Пријатен, добро познат и лесен. Ракови можеби не даваат возбуда со првиот бакнеќ, но внесуваат удобност. Тие не се плашат да го иницираат првиот бакнеж, а по него ќе се чувствувате топло и прекрасно.
Лав (23.07. – 23.08.) – Бакнежот од лавовите тешко дека ќе ве задржи на нозе. Едноставно воодушевува, со него се што треба да направите е да се опуштите и препуштите на неговата игра.
Девица (24.08. – 23.09.) – Внимателно, чуствително и совршено, така се бакнуваат девиците. Тие сакаат се да е средено, па и атмосферата пред бакнежот мора да биде совршена. Девиците не прават ништо половично, така да и нивниот бакнеж е секогаш потполн.
Вага (24.09. – 23.10.) – Вагите живеат за да го задоволат својот партнер. Тие го очекуваат истото од партнерите. Секој споделен бакнеж со нив е посебен. А задоволството од бакнувањето со нив ќе биде ист и по 25 години поминати заедно.
Шкорпија (24.10. – 22.11.) – Страсно. Тие се страстни во сите работи што ги прават, вклучително и бакнувањето. Со нив треба да заборавите на се друго и да се препуштите на бакнежите.
Стрелец (23.11. – 21.12.) – Тие секогаш сакаат повеќе, се повеќе и повеќе. На ист начин и сакаат да даваат, а доколку сакате да ги освоите со бакнеж, обратете внимание на тоа што сакаат и повторувајте го тоа безброј пати.
Јарец (22.12. – 20.01.) – Јарците ретко се одлучуваат тие да започнаѕ прв бакнеж. А кога конечно ќе го фатите на трик и добиете бакнеж, тој сигурно ќе биде полн љубов, елегантен, софистициран и нецелосен. Да, тоа е единствениот начин за да сакаме што повеќе.
Водолија (21.01. – 19.02.) – Нивната цел е да останат запаметени. Тие сакаат неочекувани и необични бакнежи, особено од луѓе кои не им се слични. Бидете што по различни. Друг начин е да се преправате дека не сте заинтересирани.
Риби (20.02. – 20.03.) – Рибите ќе ви дадат бакнеж само доколку мирисате убаво Затоа големо количество на парфем е неопходно. Тие ќе ве бакнуваат нежно, сензитивено и внимателно. Возвратете во еднаква мерка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi