Како славните ја изгубиле својата невиност

18 ноември, 20100

Lisa Kudrow, познатата глумица од хит серијата Пријатели, открива дека своето прво сексуално искуство го доживела во брак. Таа невиноста ја чувала како нешто скапоцено и сметала дека тоа е најголемиот подарок што можеш да му го дадеш на својот партнер, и воопшто не жали што толку долго чекала зошто нејзиниот сопруг е прекрасен човек.

Brooke Shields, поранешната жена на тенисерот Андре Агаси, тоа го направила на 22 години со Dean Cain на колеџ. Таа изјавила дека жали што толку доцна го доживеала тоа убаво искуство, но тоа било поради нејзиниот изглед во тинејџерските кодини кој изгледал не толку привлечно со 20 килограми плус.

Jaime Pressly изјавила дека невиноста ја загубила на 14 години. Таа се пожалила дека искуството не било многу пријатно и жали што тоа го направила на многу млади години и што врската по тоа не трела.

Elvira, ја имала среќата невиноста да ја загуби од Tom Jones. Но, таа своето прво сексуално искуство не го опишува како убаво, било многу болно. А по завршување на чинот била оставена сама со болки и крварења.

Steven Tyler, фронтменот на Аеросмит за своето прво секусуално искуство зборува со гадење. Тоа се случило со проститутка која била многу нечиста.

Celine Dion својата невиност ја загубила со сегашниот сопруг René Angélil. Тоа се случило во Даблин на Евровизија. Се се одвивало по нејзина иницијатива.

Matthew Fox, глумецот од серијата Изгубени, за “Playboy” изјави дека тој ја изгубил невиноста на возраст од 12 со жена која била две години постара од него. Тоа се случило во Дибоа, Вајоминг. Тоа се случи буквално на земја покрај река… Тоа беше апсолутно ужасено и непријатно чуство за двајцата.

Shirley Manson од бендот Garbage го опишала своето прво сексуално искуство со следните зборови: Јас бев 15 години, а тој беше еден постар човек ми беше апсолутно со вљубениот, па бев многу заинтересирана. За жал, тоа беше лошо искуство.. Тоа траеше 40 секунди. И јас се сеќавам на зборовите кои ми се вртеа во главата отпосле “Ова е тоа? ”

Anthony Kiedis, пеачот на Red Hot Chili Peppers, својата невиност ја изгубил со девојката на татко му. Според она што го кажа неговиот биограф, “Една ноќ, кога Ентони имал 12 години, отишол со својот татко во некој бар и девојката на татко му играла за него цела вечер. Тогаш Ентони го прашал “Тато, дали може да го имам првото сексуално искуство со твојата девојка? А Блеки рекол:” Секако, сине.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi