Кампањата”дигитална смрт” е неуспешна

5 декември, 20100

Кампањата за борба против СИДА-та “дигитална смрт” е неуспешна. Ова е кампања во која многумина меѓународни ѕвезди го жртвуваа својот дигитален живот и се откажале од својот Фејсбук и Твитер профили се додека нивните навивачи за борба против малигни заболувања не се соберат 1.000.000 $ и да ги врати во живот. ” Веќе неколку дена нивните профили се “мртви”, а обожавателите досега упсеале да соберат само 300.000 од потребите 1.000.000 долари. Сепак се чини дека луѓето повеќе сакаат да дознаваат нешто повеќе за приватноста на своите миленици, објавена на нивните прфили отколку да даваат по неколку долари во добротворни цели. Во оваа кампања беа вклучени Лејди Гага, сестрите Кардашиан, Серена Вилијамс, Ашер, Лени Кравиц, Алиша Кис, Илија Вуд, Џенифер Хадсон, Џастин Тимберлејк и многу други.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma