ЛеБрон Џејмс купува замок во Мајами

9 декември, 20100

Кралот Џејмс има нова палата. Ѕвездата на Мајами Хит, ЛеБрон Џејмс купува замок со поглед кон заливот Biscayne на Флорида, вреден 9.000.000 $. Имотот се протега на 12.178 квадратни метри, има шест спални соби и осум бањи. Куќата има и винарска визба, библиотека, домашно кино, три гаражи и гостинска куќа. Таа исто така вклучува огромен базен, бар и марина во која може да се паркираат две 60 метарски јахти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi