Лејди Гага ќе добие 8 восочни фигури во Мадам Тисо

9 декември, 20100

Лејди Гага не доби само една восочна фигура, туку по една во осум музеи на Мадам Тисо. Всушност, таа е првата личност во историјата чијашто восочна фигура ќе ја има во осум музеји, а поставени се во исти ден. Лондон, Њујорк, Лас Вегас, Холивуд, Амстердам, Берлин, Шангај и Хонг Конг ја добиле својата верзија на восочна фигура од светски познатата пејачка. Во различни изданиа фигурата ќе биде на редовната поставка во сите музеји. Познатата пеајачка сеуште немале ништо изјавено за медиумите, ниту пак на нејзиниот Твитер профил, а нејзиниот менаџер кажал дека сите се почестени заради ова.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi