Мадона го отвори својот прв фитнес и танцувачки центар

29 ноември, 20100

Американската по ѕвезда Мадона, ја отвори својата прва сала, во која ќе се одржуваат часови по танц и фитнес, во Мексико Сити. На отворањето пред објектот имало илјадници нејзини обожаватели. Името на центарот е “Hard Candy“, по нејзиниот 11-ти албум, а членството чини 2.000 пезоси (7.500 денари) месечно. “Тоа е секси име, кое дава можност за забава и да ја зајакне силата, се до онаму до каде имагинацијата дозволува“, изјавила Мадона. Педесет и двегодишната дива, која планира да отвори цел синџир од вакви центри низ светот, рекла дека го одбрала Мексико Сити да биде прв, поради енергијата на неговите жители.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi