Марадона нема да биде тренер во Кина

8 ноември, 20100

Портпаролot на Диего Армандо Марадона ги отфрли информациите дека тој ќе седне на клупата на кинеската фудбалска репрезентација или на некои од тамошните клубови. Во изјавата се соопштило дека Марадона немал остварнео контакти со ниеден клуб или пак претставници на кинеската фудбалска федерација. Марадона дојде во Кина од чисто деловни причини кои немаат врска со продолжувањето на неговата тренерска кариера, иако кинеските медиуми најавуваа дека познатиот аргентинец нема да може да одолее на понудите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi