Поскапува дизелот за половина денар

7 ноември, 20100

Еуродизелот и Екстра лесното масло за домаќинство од полноќ ќе бидат поскапи за половина денар за литар. Цената на бензините останува иста, ваква денес одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Еуродизалот ќе се продава за 57 денари, а Екстра лесното за 46 денари од литар. Цените на Еуросупер БС-95 и на Еуросупер БС-98 остануваат 68 осносно 69,50 денари. За 0,871 денари поскапува мазутот М-1 НС, сега килограм ќе чини 31,616 денари. Со најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика, рафинериските цени на нафтените деривати се зголемуваат во просек за 1,20, а на малопродажните за 0,97 отсто.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi