На самитот на Нато, организирани оргии со 80 проститутки?

24 ноември, 20100

Лисабонскиот историски самит на земјите од Нато алијансата каде се донесоа нови стратегиски концепти, ќе биде запамтен и по лудите журки на функционерите, на кои наводно присуствувале дури 80 проститутки. Додека претставниците на некои земји разговараа за продолжување на анти-ракетниот штит, втората и подобра соработка со Русија, делегатите на Грузија, на самитот на НАТО, што се одржа минатиот викенд во Лисабон, го искористиле за добра забава. Според португалскиот весник Correio da Manha, Грузијците во друштво на неколку колеги од Еременија, во петокот направиле забава на која се појавиле проститутките. Весникот вели дека проститутките биле прошверцани во еден од најлуксузните хотели во Лисабон, со претставување дека припаѓаат и се дел од ерменската и грузиската делегција. Рускиот весник “Правда” наведува дека забавата била прекината, затоа што француската делегација предводена од Саркози се жалеле на големата бучава, и истакнуваат дека на забавата не присуствувале членови од ерменската делегација. Giorgi Baramidze грузиски заменик-премиер и државен министер за европски и евро-атлантски интеграции, изјави дека медумските натписи биле чиста глупост и одбил да ги коментира.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi