Опра Винфри и нејзиното шоу низ бројки

23 ноември, 20100

Опра Винфри ја заврши сезоната на своето ток-шоу на начин која само таа знае, повторно многу подароци, автомобили, крстарења и iPad-ови. Со познатата годишна шопинг листа на Омилени работи таа посвети две епизоди и повторно ја шокираше својата публика, која пак кубеше коси и врискаше кога познатата водителка кажа дека сите ќе добијат 2012 VW Beetle автомобил и крстарење по Карибите. Еден краток водич за Опра и нејзиното шоу, но низ бројките.

2 – епизоди посветени на шопинг листата Омилени нешта
45 – вкупен број на подароци, од палетата на Apple, Sony Bravia телевизори и друго.
36,837 долари – приближната вредонст на горенаведените подароци
18,900 долари – проектираната цена на 2012 VW Beetle автомобилот, кој го доби публиката оваа година
275 – лица е број на публиката кои добија автомобили
0 долари – данок и такси кои публиката треба да ги плати за автомобилите, бидејќи Волксфаген ги покрил трошоците за истите
40 милиони – луѓе кои секоја недела го следат шоуто на Опра
1000% – зголемена продажба на препаратите за козметика на комапнијата Clarisonic , откако во 2007 година, Опра ги стави козметичките прозиводи на листата за подароци од Омилените работи

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi