Ослободен Диего Фернандез

20 декември, 20100
diego-fernandez-de

Поранешниот мексикански претседателски кандидат Диего Фернандез беше ослободен вчера, 7 месеци откако киднаперите го оттргнаа од неговиот ранч северно од Мексико Сити. 69-годишниот политичар познат како “Шефот” не даде никакви детали за новинарите за неговите месеци во заробеништво. Тој рече дека, како човек на верата, им простил на неговите киднапери, но како граѓанин, тој сака власти да ги фатат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi