Осма средба на Груевски и Папандреу во Триполи

29 ноември, 20100

Премиерот Никола Груевски и неговиот грчки колега Јоргос Папандреу денеска во Триполи оствариле кратка средба во хотелот Мариот каде што престојуваат државни функционери кои учествуваат на третиот Самит на Европската Унија и Африка. Засега не е познато што конкретно разговарале двајцата премиери. Ова е осма средба на Груевски и Папандреу, откако Папандреу ја презеде власта во Грција.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi