Порно ѕвездата Дерек Чемберс има сида

10 декември, 20100

Порно ѕвездата Дерек Чемберс, за прв пат јавно проговоре за болеста која ја има. На само 24 годишна возраст, Дерек се соочува со сида. За само еден месец работа, во порно индустријата, тој успеал да заболи од кламидија, гонореја и херпес. Се претпоставува дека со сидата бил заразаен, за време на снимањето на геј порно филмот, кој се снимал на Флорида. Тој јавно бара, да се обрне внимание на здравствените тестирања и користење на кондоми при снимањето на овие филмови. Доколку ги има редовните тестирања, би се заштитиле од секакви болести, изјавил Дерек. Во своето обраќање на јавноста додал, дека треба да се користат кондомите при сексуалните односи. За еден порно филм заработував од 10.000-15.000 долари, но толку не вреди животот, заклучил Дерек.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi