Принцот Хари: Секогаш сум сакал сестра, Кејт Мидлтон ја чувствувам како моја сестра.

20 декември, 20100
prince-harry-pays-respects-01

Принцот Хари е воодушевен што неговиот постар брат Принцот Вилијам ќе се венча со својата девојка Кејт Мидлтон. “Ние сите сме премногу среќни што Вилијам ќе се венча со Кејт ‘, вели Принцот Хари, 26. “Јас секогаш сакав сестра, денес Кејт ја чувствувам како моја сестра. “Ја познавам Кејт со години, и премногу сум среќен што таа ќе стане дел од нашето семејството.” Тие ќе се венчаат на 29 Април 2011 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi