Равиоли со сирење

28 ноември, 20100
ravioli

Ставете го сирењето во една чинија и со вилушка изгмечете го. Во него измешајте ги јајцата, пармезанот, и посолете со сол и бибер. Покријте ја чинијата и оставете нека одстои. Со овој фил полнете ги равиолитеи сварете ги. Ставете ги во чинија за послужување, полијте ги со растопениот путер и ставете повеќе рендан пармезан.
Потребни состојки
500 гр тесто за равиоли
200 гр бело сирење
100 гр пармезан
2 јајца
70 гр путер
сол и бибер

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksiEskişehir Odunpazarı Escort Işıltı