Разбијте го зимското сивило со црвена облека и модни додатоци

15 ноември, 20100

Есента помина основно во, маслинасти тонови, воени парчиња, графики, плетиво и палта.Дизајнерите на трендовите за оваа зима ги предложуваат сите тонови на црвената. Од најсветлата за оние похрабрите па до најтемните нијанси за оние кои не се толку храбри. Овие се нијансите кои може да ги ставите на себе, без разлика дали се работи за излегување преку ден или навечер. Ако се одлучите за црвено, може да избирете капут, јакна, или фустан. Бидете внимателни при изборот на бојата која ќе ја комбинирате со црвената. Оваа боја може да ја вметнете во комбинацијата од бои кои вие ќе си ја изберете, преку модните додатоци како што се паричник, појаси и ремени, шал, накит, чанта или високи потпетици во црвена боја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi