Романија: Нов случај регистриран од вирсот А Х1Н1

18 ноември, 20100

Нов случај на вирусот А (Х1Н1), познат како свински грип, е регистриран во Романија. Заразено е дете старо три години. Според здравствените власти детето е во добра состојба и нема потреба да биде хоспитализирано. Ова е прв случај на опасниот вирус во сезоната, објави агенцијата Медиафакс. Во Романија вкупно 6999 случаи на А (Х1Н1) беа регистрирани за време на пандемијата. Од нив 122 имаа смртен исход.

Извор: Нетпрес www.netpress.com.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/